Натпревари

kniga

Покрај многубројните натпревари на кои учествува нашето училиште, е и натпреварот по македонски јазик и литеаратура...

Повеќе: Македонски јазик и литература

DSCN0795

На општинскиот натпревар по биологија, кој се одржа на 4 април 2015 во просториите на ССОУ ,, Димитрија Чуповски“ година, учество земаа...

Повеќе: Општински натпревар по биологија

naslovna

СОУ„Гимназија Кочо Рацин” е општински првак во фудбал за средношколци. Нашите фудбалери извојуваа вредна победа ...

Повеќе: Општински првак во фудбал

naslovna

На 18.03.2015 година ракометарите од нашата Гимназија на гостински терен одиграа против тимот на СОУ „Гимназија Богданци“

Повеќе: Убедлива победа

Страница 25 од 27

Googlе Translate

Присутни

Денес97
Вчера424
Оваа недела923
Овој месец923
Вкупно575598

Во моментов присутни

4
корисници

Среда, 03 Јуни 2020 05:10
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија