Натпревари

 

naslovna

Дерби-натпреварот во Oпштинската лига во кошарка – машки, помеѓу СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ и СОУ „Јовче Тесличков“ се одигра на 25 октомври 2018 година...

Повеќе: ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СО ТРЕТА ПОБЕДА ДО ПРВО МЕСТО ВО ОПШТИНАТА

naslovna

Во организација на Клубот на писатели „Коста Солев Рацин“ – Велес беше распишан литературен конкурс на тема: „Ликот и делото на Коле Неделковски“...

Повеќе: ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ЗА ЛИКОТ И ДЕЛОТО НА КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ

naslovna

Во рамки на општинската лига во кошарка – машки за ученици од средните училишта, на 22.10.2018г во салата на ССОУ „Коле Неделковски“...

Повеќе: ВТОРА ПОБЕДА ЗА НАШИТЕ КОШАРКАРИ

naslovna

На 17.10.2018г започна општинската лига во кошарка – машки за ученици од средните училишта, што ја организира Сојузот на училишен спорт...

Повеќе: ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СТАРТУВАА СО ПОБЕДА

Страница 10 од 27

Googlе Translate

Присутни

Денес78
Вчера424
Оваа недела904
Овој месец904
Вкупно575579

Во моментов присутни

4
корисници

Среда, 03 Јуни 2020 03:59
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија