Оштински ракометен натпревар во женска конкуренција

Општинскиот натпревар во ракомет меѓу екипите на СОУ„Гимназија Кочо Рацин“ и ССОУ„Димитрија Чуповски“ се одржа на 24.2.2015 година со постигнат резултат 24:01

(12:01).

Натпреварот се одигра во пријателска атмосфера и претставуваше можност ученичките од нашата ракометна екипа да ги покажат вештините совладани на тренинзите.

 

P2240153
P2240156
P2240185
P2240188
P2240192
P2240205
P2240206
P2240210
P2240220
P2240225
P2240229
01/11 
start stop bwd fwd

 

проф. Зоран Кочов

Googlе Translate

Присутни

Денес220
Вчера314
Оваа недела1110
Овој месец2356
Вкупно514252

Во моментов присутни

2
корисници

Четврток, 23 Јануари 2020 19:11
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија