Натпревари

naslovna

На Природно-математичкиот факултет во Скопје, во текот на три викенди се реализираше манифестацијата „Ноември – месец на науката“. Главна цел беше

Повеќе: УЧЕСТВО НА ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НОЕМВРИ – МЕСЕЦ НА НАУКАТА 2019“

naslovna

Тимот на Гимназија „Кочо Рацин“ од Велес, кој победи на Општинскиот натпревар по прва помош,...

Повеќе: ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО ПРВА ПОМОШ

 

naslovna

Во месец ноември, во салата „Бели мугри“, по 37. пат се одржа Општинскиот квиз-натпревар од областа...

Повеќе: ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ ПРВИ ВО КВИЗОТ ОД ОБЛАСТА НА ПП ЗАШТИТА

naslovna

На ден 6 април 2019 година, се одржа Регионалниот натпревар по хемија во организација на Сојузот на хемичари и технолози на Македонија...

Повеќе: Регионален натпревар по хемија

Страница 1 од 26

Googlе Translate

Присутни

Денес219
Вчера314
Оваа недела1109
Овој месец2355
Вкупно514251

Во моментов присутни

1
корисници

Четврток, 23 Јануари 2020 19:03
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија