Натпревари

 

naslovna

Дерби-натпреварот во Oпштинската лига во кошарка – машки, помеѓу СОУ „Гимназија Кочо Рацин“ и СОУ „Јовче Тесличков“ се одигра на 25 октомври 2018 година...

Повеќе: ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СО ТРЕТА ПОБЕДА ДО ПРВО МЕСТО ВО ОПШТИНАТА

naslovna

Во организација на Клубот на писатели „Коста Солев Рацин“ – Велес беше распишан литературен конкурс на тема: „Ликот и делото на Коле Неделковски“...

Повеќе: ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС ЗА ЛИКОТ И ДЕЛОТО НА КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ

naslovna

Во рамки на општинската лига во кошарка – машки за ученици од средните училишта, на 22.10.2018г во салата на ССОУ „Коле Неделковски“...

Повеќе: ВТОРА ПОБЕДА ЗА НАШИТЕ КОШАРКАРИ

naslovna

На 17.10.2018г започна општинската лига во кошарка – машки за ученици од средните училишта, што ја организира Сојузот на училишен спорт...

Повеќе: ГИМНАЗИЈАЛЦИТЕ СТАРТУВАА СО ПОБЕДА

Страница 8 од 25

Googlе Translate

Присутни

Денес133
Вчера406
Оваа недела4136
Овој месец13875
Вкупно480117

Во моментов присутни

6
корисници

Недела, 20 Октомври 2019 05:48
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија