naslovna

Ученикот Бојан Вучевски од III-2 клас освои III место на Државниот натпревар по информатика...

XXIX ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР ПО ИНФОРМАТИКА, 24.03.2018

Ученикот Бојан Вучевски од III-2 клас освои III место на Државниот натпревар по информатика.

1
2
3
4
5
1/5 
start stop bwd fwd

 

Денес во просториите на ФИНКИ во Скопје беше одржан по 29-ти пат Државниот натпревар по информатика.Во конкуренција од 100 учесници кои покажаа најдобри резултати на регионалниот натпревар кој се одржа на 11.03.2018 беа и нашите ученици од III-2 клас-Бојан Вучевски и Виктор Тодоровски.

 

Нашиот ученик Бојан Вучевски кој на регионалниот натпревар освои второ место, денес го потврди своето знаење од областа на програмирањето и освои високо III место.Ова е втор пат да освои награда на државен натпревар.Ученикот Виктор Тодоровски оваа година за прв пат се натпреваруваше на регионалниот натпревар и освои пофалница.

 

Одговорeн професор:Гордана Саздова

 

Googlе Translate

Присутни

Денес435
Вчера854
Оваа недела6404
Овој месец10869
Вкупно454901

Во моментов присутни

7
корисници

Недела, 15 Септември 2019 12:49
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија