Прва и втора награда за нашите ученички

Извидничкиот одред „Димитар Влахов” од Велес оваа година го прослави повод 65 годишното постоење на одредот, како најстара младинска организација во Велес и Република Македонија (1953- 2018).

1
2
3
1/3 
start stop bwd fwd

 

По тој повод, старешинството на одредот, одржа програма по повод прославата на овој голем јубилеј и распиша ликовен и литературен конкурс на тема „Извидникот и природата “. На овој литературен кункурс кој треше до 10ти Март 2018 година наградени беа ученички од нашето училиште. Прва награда доби ученичката Сара Николова од I-3 клас, а втора награда ученичката Тамара Велкова од I-2 клас и двете под менторство на професорката Магдалена Сарагинова.

Им посакуваме искрени честитки на наградените ученици со желба за понатамошно творење и постигнување на успеси!

Одговорeн професор:Магдалена Сарагинова

Googlе Translate

Присутни

Денес73
Вчера306
Оваа недела1044
Овој месец7242
Вкупно300485

Во моментов присутни

2
корисници

Среда, 24 Октомври 2018 08:04

Распоред на часеви

raspored dzvonenje

СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија