Општински натпревар по биологија

На општинскиот натпревар по биологија, кој се одржа на 4 април 2015 во просториите на ССОУ ,, Димитрија Чуповски“ година, учество земаа ученици од прва, втора и трета година од нашето училиште. На натпреварот учествуваа седумнаесет ученици под менторство на професорите Елизабета Николовска и Евгени Ѓуров.

Првото место на натпреварот го освои ученичката Даниела Василеска од прва година, а третото Ивана Цветкова и Ана Трајчева исто така од прва година под менторство на проф. Елизабета Николовска. Меѓу учениците од втора година првото место му припадна на ученикот Андреј Кодовски под менторство на проф.Евгени Ѓуров.

Во зависност од резултатите на останатите општини и во зависност од освоените бодови очекуваме учество и на другите ученици во регионалниот натпревар.

Четврток, 21 Март 2019 23:53