Настани

 

naslovna

Во рамките на 52. Детски Рацинови средби, на 6 ноември 2019 година, во училишната библиотека ...

Повеќе: ПОЕТСКИ КАРАВАН ВО ЧЕСТ НА 52. ДЕТСКИ РАЦИНОВИ СРЕДБИ

naslovna

На 24 септември 2019 година, во Ликовниот салон во Велес, учениците од I и IV година имаа можност да ја посетат...

Повеќе: ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА

 

naslovna

Амбасадорката на Велика Британија во Скопје, Рејчел Галовеј, на 27 септември 2019 година...

Повеќе: НАТО-КАРАВАН – УЧИМЕ ЗА НАТО

naslovna

Со пригоден поетско-музичкиот колаж, посветен на книгата и читањето, месецот на книгата го одбележаа и учениците од нашата Гимназија.

Повеќе: ПРИГОДНА ПРОГРАМА ПО ПОВОД МЕСЕЦОТ НА КНИГАТА

Страница 2 од 81

Googlе Translate

Присутни

Денес606
Вчера650
Оваа недела2054
Овој месец2475
Вкупно507885

Во моментов присутни

3
корисници

Недела, 15 Декември 2019 19:22
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија