Настани

naslovna

Во рамките на активностите и задачите дадени од страна на Локалната заедница – Општина Велес, а во согласност со Програмата на Еколошкиот одбор при СОУ „Гимназија Кочо Рацин“, во месец март се извршени сите планирани активности...

Повеќе: АКТИВНОСТИ НА ЕКОЛОШКИОТ ОДБОР НА ГИМНАЗИЈАТА

naslovna

27 март е денот кога низ целиот свет се слави Светскиот ден на театарот. Театарските уметници, поклоници на Талија, од целиот свет, на овој ден се обидуваат да нè потсетат дека театарот е место каде луѓето треба да појдат за да ја почувствуваат неговата магија...

Повеќе: Гимназијалците го одбележаа Светскиот ден на театарот

naslovna

На 19 и 21 март 2019 година, Гимназија „Кочо Рацин“, во соработка со Градската библиотека „Гоце Делчев“, организираше кино-проекции за деветтоодделенците...

Повеќе: НАУЧЕН ФИЛМСКИ КАРАВАН

naslovna

Во рамките на програмата за Мировно образование, поддржана од ПДАС „Меѓаши“, нашата Гимназија и СОУ „Ванчо Прке“ од Виница, на 21 март 2019 година, по повод Денот на екологијата, ја реализираа првата заедничка активност...

Повеќе: МИРОВНИЦИТЕ ГО ОДБЕЛЕЖАА „ДЕНОТ НА ЕКОЛОГИЈАТА“

Страница 10 од 81

Googlе Translate

Присутни

Денес609
Вчера650
Оваа недела2057
Овој месец2478
Вкупно507888

Во моментов присутни

4
корисници

Недела, 15 Декември 2019 19:28
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија