Настани

naslovna

Одбележувањето на јубилеите секогаш претставува чест и задоволство. Оваа година се одбележува јубилеј, кој во својата агенда, го имаат многу европски, но и...

Повеќе: Победата над фашизмот

naslovna

Нашето секојдневие,се повеќе, го карактеризира динамичниот живот исполнет со рокови,обврски, одговорности на професионален план. Се помалку...

Повеќе: Збирка афоризми

naslovna

Со голем еко-хепенинг што се одржа во Младинскиот парк, Велес го обележа Роденденот на планетата Земја 22-ри Април. Како град кој...

Повеќе: Денот на планетата земја

naslovna

На Градскиот фубалски стадион во Велес, стручни лица од Фудбалската Федерација на Македонија, вршеа селекција од 48-те пријавени кандидати...

Повеќе: Селекција за академијата во фудбал

Страница 78 од 81

Googlе Translate

Присутни

Денес645
Вчера650
Оваа недела2093
Овој месец2514
Вкупно507924

Во моментов присутни

2
корисници

Недела, 15 Декември 2019 20:33
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија