Настани

naslovna

И оваа учебна година, како лани, се одржа The World Scholar' Cup Strumica Round 2019. Од нашата Гимназија учествуваа ...

Повеќе: THE WORLD SCHOLAR'S CUP-STRUMICA ROUND

naslovna

Во нашето училиште на 23 април 2019 година, се одржа симулациска вежба за евакуација на учениците и вработените во училиштето...

Повеќе: ПОКАЗНА СИМУЛАЦИСКА ВЕЖБА

naslovna

Во салата „Бели мугри“, младите актери – ученици при СОУ „Гимназија Кочо Рацин“, повторно ја изведоа театарската претставата „Плодна година“...

Повеќе: Изведба на театарската претстава „Плодна година“ со хуманитарен карактер

naslovna

Ученичката Пале Ѓорѓиева од четврта година, под менторство на професор Љубица Темелковска, освои...

Повеќе: ЛИТЕРАТУРЕН КОНКУРС

Страница 8 од 81

Googlе Translate

Присутни

Денес644
Вчера650
Оваа недела2092
Овој месец2513
Вкупно507923

Во моментов присутни

2
корисници

Недела, 15 Декември 2019 20:26
СОУ„Гимназија Кочо Рацин“-Велес гимназија